Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat

Kolejne, uaktualnione wydanie książki psychologów Frances L. Ilg, Louise Bates Ames i Sidneya M. Bakera, wydane przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Na okładce prócz głównego tytułu przeczytamy informację: Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy".

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1955 roku. Ale, jak zaznaczają we wstępie autorzy, podstawowe tezy pozostają bez zmian, a książka jest systematycznie aktualizowana i uzupełniana. Na 360 stronach Czytelnicy znajdą 22 rozdziały poświęcone problematyce m.in. osobowości, lękom, stosunkom między rodzicami i dziećmi, metodom diagnostycznym, jedzeniu, rozładowywaniu napięć emocjonalnych, problemom ze spaniem.

Prócz sporej dawki wiedzy - bo w końcu jest to poradnik - rodzice znajdą tu ważne wskazówki, które pomogą im po pierwsze zrozumieć i zaakceptować przebieg rozwoju psychicznego własnego dziecka, po drugie zaś działać w sytuacjach wymagających interwencji. Taka lektura z pewnością przyda się nie tylko rodzicom poszukującym specjalistycznej wiedzy.

Książka jest dostępna w naszym sklepie internetowym. Znajdziecie w nim także kilkadziesiąt innych interesujących pozycji.