Wielkie Malowanie Jaj w Arkadach Wrocławskich

Już po raz trzeci wrocławscy dziennikarze spotkali się w Arkadach Wrocławskich z dziećmi, by pomalować wielkanocne pisanki w rozmiarze XXL. Zyski z akcji wspomogą Fundację „Promyk Słońca”. 

Na wielkanocnym malowaniu jaj w Arkadach tradycyjnie już pojawili się przedstawiciele 5 wrocławskich redakcji. Dołączyły do nich dzieci, będące na co dzień pod opieką Fundacji „Promyk Słońca”. Razem pomalowali 5 półtorametrowych pisanek, na których przedstawili swoją wizję wielkanocnej panoramy Wrocławia.

Wymalowane w ten sposób pisanki zostały symbolicznie wykupione przez Arkady Wrocławskie. Zebrana kwota już po raz drugi z rzędu przeznaczona będzie na wsparcie Fundacji „Promyk Słońca”.

Mamy nadzieję, że „Wielkie Malowanie Jaj” w Arkadach zasługuje już na miano tradycji wielkanocnej. Podobną akcję – „Wielkie Malowanie Bombek”, zorganizowano również przed  Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy właśnie po raz pierwszy pomoc trafiła do Fundacji „Promyk Słońca”. Malowanie gigantycznych jaj czy bombek to świetna zabawa, a przede wszystkim możliwość wspólnego działania na rzecz szczytnego celu - mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Arkad Wrocławskich.

„Wielkie Malowanie Jaj” odbyło się 22 marca o godzinie 12:00 w Arkadach Wrocławskich.