Napiszmy piękne bajki

Gazeta Wyborcza wsparła tegoroczną akcję Fabryki Świętego Mikołaja. Fabryka św. Mikołaja zbiera pieniądze na remont poczekalni dla pacjentów z dziecięcej Kliniki Chirurgii i Urologii. Zaś dziennikarze GW zapraszają wszystkich do napisania bajek, które przywołają uśmiech na twarz małych pacjentów. 

Do akcji przyłączyli się już Prof. Jan Miodek z wnukiem, prof. Alicja Chybicka, marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz dyrektor Muzeum Miejskiego Maciej Łagiewski. Opieką merytoryczną i redaktorską nad bajkami zajmie się psycholog Hanna Darian z Fundacji „Promyk Słońca”(sama też napisze dla dzieci bajkę), a maluchy z Integracyjnego Przedszkola „Promyk Słońca” wykonają ilustracje.

Pobyt w szpitalu wiąże się dla dziecka z dużym stresem. My, dorośli, możemy i powinniśmy im pomóc poradzić z lękami, samotnością i problemami.

Zdaniem Hanny Darian, psychologa z Fundacji "Promyk Słońca", najlepszą metodą jest opowiadanie bajek. - Kiedy my, dorośli, szukamy wyjścia ze skomplikowanych sytuacji, wykorzystujemy cały nasz bagaż życiowy, składający się z naszej wiedzy, doświadczeń, wspomnień z dzieciństwa. Szukamy w pamięci dobrych wzorów, przykładów. W ten sposób nastrajamy się pozytywnie i jest nam łatwiej pokonać trudność - mówi Darian. Tymczasem nasze dzieci często nie mają się do czego odwołać. Mają przed sobą cały duży, nieznany świat, pełen nie zawsze przyjemnych niespodzianek.

Bajki można przesyłać do 5 grudnia na adres promocja@wroclaw.agora.pl