Konkurs dla dzieci. Kosmiczna nagroda

1 września rozpocznie się organizowany przez Komisję Europejską konkurs plastyczny dla dzieci, w którym główną nagrodą będzie możliwość nazwania własnym imieniem jednego z satelitów programu Galileo.
Galileo to powstający europejski odpowiednik amerykańskiego systemu GPS i rosyjskiego GLONASS. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną, której tematem będzie "Kosmos i aeronautyka". Praca może być wykonana w dowolnej technice malarskiej lub rysunkowej - z wykorzystaniem farb, pisaków, kredek, ołówków, kleju czy brokatu. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę.

Organizatorzy konkursu na stronie internetowej projektu zasugerowali, że prace "mogą zawierać elementy takie jak gwiazdy, rakiety, planety, satelity i wszelkie inne obiekty znajdujące się w przestrzeni kosmicznej". Termin nadsyłania prac to 15 listopada tego roku. Powinny one być przesłane w wersji cyfrowej, jako skany lub fotografie, za pośrednictwem strony: http://www.galileocontest.eu/pl/competition

Konkurs będzie miał osobne edycje w poszczególnych krajach. W polskiej edycji mogą wziąć udział wszystkie dzieci, które mieszkają w Polsce i urodziły się w latach 2000, 2001 lub 2002.

Krajowi laureaci będą mogli nazwać satelity swoimi imionami. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na ceremonię rozdania nagród, podczas której zostaną uhonorowani dyplomami i trofeami przedstawiającymi satelity, które zostaną nazwane ich imionami.

oprac. DA
źródło: PAP - Nauka w Polsce