W CNK wszystko co dziecko o śmieciach wiedzieć powinno

Jaka jest droga śmieci po wyrzuceniu ich do kosza, czym jest recykling, jak trzeba segregować odpadki, by ulżyć Ziemi - odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy warsztatów familijnych "Co się dzieje ze śmieciami". Odbędą się one w Centrum Nauki Kopernik 13 i 14 sierpnia. Zapisy rozpoczynają się 8 sierpnia.

Jak informuje CNK, uczestnicy najbliższych warsztatów sprawdzą, co można zbudować z tego, co wyrzucamy i przekonają się, że śmieci mogą być całkiem zabawne. Dowiedzą się też, co się stanie z naszą planetą, jeżeli będziemy niemądrze wyrzucać śmieci.

Warsztaty Familijne to zajęcia przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku 5-8 lat. Uczestniczą w nich dzieci razem z rodzicami i opiekunami. Wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania. Podczas zajęć znajdują rozwiązania wielu zagadek. Dowiadują się np. skąd się bierze prąd? Gdzie jest schowana muzyka na płycie CD? Dlaczego wiatr dmucha, kiedy chce? Dlaczego w słuchawce telefonu słychać osobę przebywającą bardzo daleko?

"Po zakończeniu zajęć ich uczestnicy mogą zabrać do domu materiały zawierające informacje, które nie tylko uzupełniają to, co zostało powiedziane podczas warsztatów, ale też umożliwiają przeprowadzenie kolejnych doświadczeń w domu" - informuje CNK.

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a obowiązkowe zapisy rozpoczynają się w poprzedzające je poniedziałki, poprzez infolinie Centrum Nauki Kopernik. Liczba miejsc jest ograniczona. Za udział dziecka w warsztatach trzeba zapłacić 20 zł, a rodzica lub opiekuna 10 zł.

oprac. DA
źródło: PAP - Nauka w Polsce,  ekr/ tot/bsz