Festiwal Malta w Poznaniu zaprasza dzieci i osoby niepełnosprawne

Pięć spektakli dla dzieci w wieku od 0 – 5 lat oraz zestaw szwedzkich filmów animowanych dla widzów w wieku 2 – 4 lata – m. in. takie atrakcje przewidziane zostały w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Malta. Dzięki współpracy pomiędzy Wielkopolskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych a Fundacją Malta, festiwal będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Każdy spektakl  z cyklu Sztuka Szuka Malucha będzie okazją do niezwykłego spotkania małych widzów ze sztuką. Przedstawienia, dostosowane do wieku odbiorców, wypełnione emocjami, kolorami, dźwiękami przyciągną do magicznego świata teatru.
Dodatkowo dla dzieci zostanie przygotowana przyjazna przestrzeń pełna miękkich poduszek, a dla rodziców parking dla wózków oraz strefa, w której będzie można przewinąć i nakarmić dziecko.
Na spektakle zaprasza Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, przedstawienia odbędą się w Pawilonie w parku na Cytadeli (okolice Amfiteatru).


Bilety (10zł) można nabyć w sekretariacie Centrum Sztuki Dziecka, CK Zamek, III piętro, pok. 303, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 18.00. Rezerwacji można dokonać telefonicznie: 61 64 64 470 oraz mailowo: rezerwacje@csdpoznan.pl


Informacje:
792 460 909
www.csdpoznan.pl
www.malta-festival.pl

PROGRAM
(każde wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w określonej grupie wiekowej)

Przedstawienia


 „Ty i Ja"
Studio Teatralne BLUM, Poznań
5 lipca 2011, godz. 10.00, 11.30, 17.00
30 min.
0-4 lata
Punktem wyjścia do powstania spektaklu jest podkreślenie znaczenia własnego „JA" w postrzeganiu świata, a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim „JA" a napotykanymi wokoło „JA" innych osób. Kolorowe piłki stają się pretekstem do wspólnej zabawy, ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami, stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii. Aktorki starając się jak najlepiej wejść w świat dziecięcej wrażliwości i czystości doznań, jakie towarzyszą dziecięcemu odkrywaniu świata, proponują teatr bardzo prosty - pełen barw, dźwięków, ruchu i radości.

„Pan Satie"
Teatr Atofri, Poznań
6 lipca, godz. 10.00, 11.30, 17.00
35 min.
1-5 lat
Kim jest Pan Satie? Dzwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką.
W papierowej scenografii powstają magiczne obrazy inspirowane utworami francuskiego kompozytora Erika Satie. Papier jest tu nie tylko materią budującą scenografię i rekwizyty, ale także instrumentem i partnerem do gry. Zabawy z dziecięcej wyobraźni, wspólne rozwiązywanie zagadek i odkrywanie tajemnic łączą się z brzmieniem preparowanego pianina.

 „Słoń Trąbibombi"
Teatr Atofri, Poznań
7 lipca, godz. 10.00, 11.30, 17.00
35 min.
1-5 lat
Czy żyrafa ma długą szyję? Czy krokodyle mieszkają tylko nad Nilem? - pyta tytułowy Słoń Trąbibombi, który staje się dla widzów przewodnikiem po afrykańskim świecie. Inspirowane wierszami Jana Brzechwy widowisko - wzbogacone rytmiczną, graną na żywo muzyką - pozwala dzieciom poznać mieszkańców egzotycznego lądu: żyrafę, kolorowe papugi, małpkę i węża. Po przedstawieniu wszyscy widzowie zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy na scenie.

 „Pokolorowani"
Teatr Lalki i Aktora PINOKIO, Łódź
8 lipca, godz. 10.00, 12.00, 17.00
40 min.
od 2 lat
Historia przywodzi na myśl mit o stworzeniu i kolorowaniu świata przedstawiony w wersji dla najmłodszych. Na początku jest biel... Aktorzy wraz z dziećmi zastanawiają się w jaki sposób stworzyć kolory, pokolorować nimi świat. Jak brzmi kolor czerwony oraz jak smakuje żółty? Zabawa farbami, barwnikami, dźwiękami i przedmiotami buduje opowieść o odkrywaniu tajemnic otoczenia. Pokolorowanki w przyjazny sposób przybliżają dzieciom sferę zmysłowego poznawania świata. W przedstawieniu nie jest najważniejsze dopasowywanie koloru, lecz poznanie go, nazwanie oraz gra skojarzeniami.

 „Książeczka Bajeczka"
Studio Teatralne BLUM, Poznań
9 lipca, godz. 10.00, 11.30, 17.00
30 min.
0-3 lata
Na scenie wielka księga pełna Bajek. Poprzez nią można dotrzeć do miejsc i światów jeszcze nie odkrytych - pełnych niespodzianek, a jednak bliskich i znajomych...

Kino dla Najnajmłodszego Widza

„Bajki dla najmniejszych"
reż. Anna-Clara Tidholm, Gun Jacobson, Szwecja
5,7,9 lipca 2011, godz. 13.30
40 min.
2-4 lata
Po dwuletniej przerwie pragniemy zaprosić ponownie na wspaniałe filmy animowane ze Szwecji dając szansę kolejnemu pokoleniu dzieci poznania przygód skandynawskich bohaterów. W bajkową przestrzeń animacji wprowadzą małych widzów aktorzy, którzy są jednocześnie narratorami prezentowanych filmów. Maluchy znajdą się w przyjaznej przestrzeni: będą siedziały na materacach, pośród kolorowych poduszek, zabawek, przytulanek, przy świetle małych lampek. W programie pokazu krótkometrażowe filmy animowane: „Do widzenia, Małpko!", „Kaczka Szymka", „Długa noc", „Wszyscy jadą z nami".

Oprac. D. Uberna
Źródło: www.niepelsnosprawni.pl, www.qlturka.pl