Posłuchać Wrocławia

Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce ma stronę internetową dla niewidomych i niedowidzących. Dotknijwroclawia.pl to profesjonalny, wirtualny przewodnik po atrakcjach turystycznych Wrocławia, z którego można w pełni korzystać, niezależnie od stopnia uszkodzenia narządu wzroku.

Witryna jest projektem agencji PR Time, która wymyśliła i stworzyła stronę. To także część kampanii społecznej "Zobaczyć przez dotyk - miniatury Wrocławia", skierowanej przede wszystkim do niewidomych i niedowidzących. Koordynatorem akcji jest Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, a jej głównym partnerem ING Real Estate Development.

Strona jest skonstruowana w przyjazny dla niepełnosprawnych sposób, nawet początkujący użytkownik komputera nie będzie miał problemów, aby z niej skorzystać. Osoby niewidome poruszają się po witrynie za pomocą prostej nawigacji i tekstu czytanego przez lektora. Dla osób niedowidzących przygotowano możliwość wielokrotnego powiększenia czcionki oraz – co bardzo istotne – także specjalnej lupy do zdjęć. Witryna est dostępna pod adresem www.dotknijwroclawia.pl 

opracowała Dagmara Adwentowska